KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14778437

nr 1477 8437

Charlotte Hartmann Lagerwall

(1936-2010), Sverige

Signerad, daterad -77. Akvarell, 46x61 cm, yttermått inklusive ram: 61x73 cm

Charlotte Hartmann Lagerwall, svensk textilkonstnär, målare och grafiker född 1936 i Köln, Tyskland,, död i Göteborg 2010 .

Utrop:

500 kr

måndag 4 juli 2022
kl 20:39:57

Charlotte Hartmann Lagerwall

Läs mer om Charlotte Hartmann Lagerwall